Galaxy S10 dostanie odpowiednik Face ID. Samsung wykorzysta w tym celu sensor ToF

Najdroższy model Galaxy S10 o nazwie BeyondX, dostanie coś więcej niż tylko największy ekran. Otrzyma również bardziej zaawansowaną technologię rozpoznawania twarzy.

Jak na razie wiemy na pewno, że Samsung przygotowuje trzy wersje nowego flagowca Galaxy S10. Wciąż nie milkną jednak plotki na temat czwartego wariantu o roboczej nazwie BeyondX. Byłby to smartfon posiadający nie tylko największy wyświetlacz ze wszystkich modeli koreańskiej marki i poczwórny aparat oraz sensor odcisków w ekranie, ale też modem 5G. Umożliwiłby więc korzystanie z najnowocześniejszej i niezwykle szybkiej sieci służącej do transmisji danych.

Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że nie będą to jedyne elementy, które mogą go odróżniać od pozostałych wersji tego modelu. Forum XDA twierdzi bowiem, że BeyondX dostanie również bardziej zaawansowany system rozpoznawania twarzy. Według tego źródła, w smartfonie pojawi się sensor ToF (Time of Flight).

Dodam, że Samsung już od paru lat montuje w swych smartfonach systemy rozpoznawania twarzy. Są one jednak traktowane tylko jako ciekawostka, gdyż nawet sam producent podkreśla, że nie zapewniają pełnego bezpieczeństwa. Tymczasem sensor ToF umożliwia stworzenie dokładnej trójwymiarowej mapy twarzy, dzięki czemu sprzęt odróżnia zdjęcie od prawdziwego człowieka.

Naturalnie na razie możemy jedynie spekulować czy system będzie tak samo dobry jak Face ID używane przez Apple. O tym przekonamy się jednak dopiero gdy telefon pojawi się na rynku.

BeyondX

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...