Samsung Galaxy S11 może zaskoczyć wysuwanym ekranem

Samsung zaprezentował kolejny niezwykły patent, którego może wykorzystać w Galaxy S11+. Producent przedstawił wysuwany wyświetlacz z ruchomą kamerą.

Smartfony nie na przestrzeni ostatnich lat zmieniły się bardzo niewiele. Owszem, producenci zaczynają stosować w nich takie rozwiązania jak wysuwane kamery, czy dotykowe ramki, ale ich konstrukcja pozostaje praktycznie taka sama. Powiewem świeżości mogą być składane modele, takie jak Galaxy Fold, czy też Huawei Mate X. Ale to zupełnie inna kategoria sprzętu.

Galaxy S11

Standardowe smartfony wkrótce mogą jednak czekać poważne zmiany, jeśli producenci zrealizują pomysły prezentowane na najnowszych patentach. Jeden z takich patentów należy do Samsunga i przedstawia śmiałe rozwiązanie, które być może zobaczymy już w modelu Galaxy S11+.

Patent prezentuje bowiem urządzenie wyposażone w wysuwany od dołu wyświetlacz. Dodatkowy ekran znajduje się na tylnym panelu urządzenia i po wysunięciu łączy się z głównym, zwiększając tym samym jego powierzchnię. Jego wysunięcie umożliwiałoby też aktywację innych funkcji, pozwalając m.in., odbierać połączenia przychodzące.

Galaxy S11

Ciekawostką jest fakt, że drugi ekran zintegrowano z obrotową kamerą, która znajduje się pod panelem. Smartfon nie posiadałby oddzielnej kamery do selfie, jak to zwykle bywa. Gdyby więc naszła nas ochota na zrobienie autoportretu, musielibyśmy wysunąć dodatkowy wyświetlacz. Wtedy główna kamera obróciłaby się i można byłoby jej używać do selfie oraz wideorozmów. Interesująca byłaby też lokalizacja samej kamery, gdyż jak widać na szkicach, znajduje się ona na dole telefonu.

Galaxy S11

Oczywiście nie mamy pewności, czy Samsung zdecyduje się wykorzystać ten patent. Trudno też powiedzieć, czy dostanie go Galaxy S11+, czy też producent zastosuje to rozwiązanie w następcy Galaxy Fold, który pojawi się na rynku w kwietniu przyszłego roku. Sam pomysł jest oczywiście bardzo ciekawy, ale trudno powiedzieć czy istnieją technologiczne możliwości jego realizacji.

Źródło

You may also like...