Galaxy S7 bez firmowego odtwarzacza muzyki i filmów

Samsung zapowiadając Galaxy S7 oraz S7 Edge obiecał, że ograniczy ilość firmowego oprogramowania zainstalowanego w pamięci. Wygląda na to, że obietnica została przynajmniej częściowo spełniona, gdyż w smartfonach nie ma firmowego odtwarzacza muzyki i filmów.

Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge zostały zaprezentowane podczas odbywających się w Barcelonie targów Mobile World Congress 2016 i dzięki temu poznaliśmy nie tylko specyfikację obu modeli, ale też zainstalowane w nich oprogramowanie.

Okazuje się, że w pamięci obu tych urządzeń brakuje firmowych odtwarzaczy multimediów, pozwalających użytkownikom słuchać muzyki oraz oglądać filmy. Zostały zastąpione przez standardowe oprogramowanie dostarczane przez Google będące częścią Androida, mianowicie Google Play Music oraz Play Movies.

Naturalnie jeśli ktoś jest przyzwyczajony do tych aplikacji i chciałby je mieć, może je samodzielnie zainstalować. Musi tylko wejść do sklepu Galaxy Essentials oferującego aplikacje Samsunga. Niestety nie wiadomo dokładnie czemu Samsung zdecydował się wycofać z użytku własne aplikacje. Być może uznał, że takie rozwiązanie będzie znacznie tańsze, gdyż nie trzeba zaprzęgać własnych programistów do pracy, którzy będą dbać o aktualizowanie odtwarzaczy.

Galaxy S7

Źródło: Sammobile.com

You may also like...