Galaxy S7 otrzyma Androida 7.1.1

Za kilka tygodni Samsung rozpocznie dystrybucję najnowszego systemu Android Nougat dla modeli Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge. Producent potwierdził, że modele te dostaną jego najnowszą wersję, czyli Androida 7.1.1.

Od kilku tygodni użytkownicy Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge mieli możliwość uczestnictwa w beta testach najnowszej wersji systemu Android. Beta testy już się zakończyły i już wkrótce posiadacze tych modeli otrzymają aktualizację.Jej dystrybucja rozpocznie się prawdopodobnie na początku przyszłego roku, ale teraz dowiedzieliśmy się, że posiadacze wymienionych modeli smartfonów, dostaną od razu najnowszą wersję systemu, mianowicie Android 7.1.1 Nougat.

W porównaniu do Androida 7.1, zmiany w nowej wersji są kosmetyczne. Doszło tylko nieco nowych emoji, możliwość wysyłania GIF’ów w niektórych aplikacjach bezpośrednio z klawiatury, a także skróty do aplikacji, które można sobie ustawić na ekranie startowym. Wówczas np. uruchomienie i zalogowanie do Twittera lub usług Google, odbędzie się poprzez naciśnięcie ikonki aplikacji.Samsung niestety nie podaje jeszcze dokładnej daty udostępnienia aktualizacji systemowej, ale jest już raczej mało prawdopodobne, by nastąpiło to jeszcze w tym roku. Zapewne pojawi się ona dopiero na początku 2017.

Źródło: Forum.xda-developers.com

You may also like...