Samsung Galaxy S7 przestaje dostawać comiesięczne aktualizacje

Samsung zdecydował, że Galaxy S7 i S7 Edge nie będą już otrzymywać comiesięcznych poprawek bezpieczeństwa. Teraz będą udostępniane co kwartał.

Elektronika użytkowa starzeje się w błyskawicznym tempie, a w szczególności dotyczy to smartfonów. Urządzenia, które pojawiły się w sprzedaży dwa lata temu, często są już przez producenta porzucane i nie wychodzą na nie nowe aktualizacje. Duże koncerny oferują nieco dłuższe wsparcie, ale nawet one nie będą go utrzymywały w nieskończoność.

Samsung przymierza się właśnie do wygaszenia wsparcia dla flagowych modeli Galaxy S7 oraz S7 Edge. Koreański producent udostępnia bowiem swym urządzeniom comiesięczne pakiety poprawek bezpieczeństwa, zawierające zestaw łatek do różnego rodzaju luk. Wspomniane modele przestaną jednakże otrzymywać je tak często. Producent z miesięcznych aktualizacji przestawił się bowiem na dystrybucję kwartalną.

Nie oznacza to wprawdzie, że producent porzucił posiadaczy tego sprzętu. Nadal będą otrzymywać poprawki, ale na załatanie uciążliwych luk poczekają znacznie dłużej od reszty. Prawdopodobnie w ten sposób producent chce nakłonić swych klientów do wymiany posiadanego sprzętu na nowszy model. Trzeba jednak podkreślić, że koreańska marka i tak całkiem długo wspiera ten model, który zadebiutował w marcu 2016 roku, a więc ma już na karku ponad 3 lata.

Co ciekawe nowa polityka nie dotyczy modelu Galaxy S7 Active, którego premiera odbyła się w czerwcu 2016 roku. Ten smartfon nadal będzie otrzymywał comiesięczne aktualizacje.

Galaxy S7

Źródło: Samsungmobile.com

You may also like...