Opóźnienie premiery iPhone SE 2 coraz bardziej prawdopodobne

Według najnowszych doniesień, premiera modelu iPhone SE 2 może odbyć się dopiero w drugim kwartale tego roku. Powodem są problemy z dostawami podzespołów.

W tym roku odbędzie się wreszcie premiera oczekiwanego następcy budżetowego modelu iPhone SE, który niegdyś cieszył się dużym powodzeniem. Choć rynkowy debiut sprzętu odbył się w 2016 roku, to Apple dotychczas nie mogło się zdecydować na jego następcę. Gdy firma podjęła już decyzję o wprowadzeniu na rynek modelu iPhone SE 2, to okazuje się, że jego premiera może być opóźniona.

Według pierwotnych założeń debiut smartfona miał odbyć się już 31 marca, podczas eventu Apple. Według serwisu DigiTimes jest to jednak mało prawdopodobne, a powodem opóźnienia są problemy z dostawą płyt głównych. Ich producent ponoć poinformował amerykański koncern, że ich dostawa odbędzie się dopiero w drugim kwartale tego roku. Choć według początkowych założeń, koncern miał otrzymać je już na początku marca.

Powodem opóźnienia może być oczywiście koronawirus, który spowodował przestoje w wielu chińskich fabrykach. W niektórych trzeba było zastosować kwarantannę, więc produkcja ruszy dopiero za kilka dni i to

Oczywiście musimy pamiętać, że płyta główna jest tylko jednym z elementów nowego sprzętu. Nie ma więc pewności, że nie pojawią się problemy z dostawami innych podzespołów. Ale jeśli nawet nie będzie innych przeszkód, to budżetowy iPhone pojawi się zapewne dopiero w okolicach lata.

iPhone SE 2

Źródło

You may also like...