Galaxy S7 wielkim hitem w USA

Nie da się ukryć, że nowe flagowce bardzo się Samsungowi udały. Ich sprzedaż bije kolejne rekordy, a najlepsze wyniki produkty osiągają w Stanach Zjednoczonych.

Wprowadzone do sprzedaży kilka miesięcy temu Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge wzbudzają ogromne zainteresowanie konsumentów na całym świecie. Dotychczas sprzedano już kilkadziesiąt milionów sztuk tych urządzeń, a najnowsze dane pokazują, że sprzęt doskonale radzi sobie także w USA.Na amerykańskim rynku Galaxy S6 tuż po premierze uplasował się na 10 miejscy najchętniej kupowanych smartfonów zdobywając 3,2% rynku. Galaxy S7 i S7 Edge uzyskały znacznie lepszy wynik. W pierwszym kwartale tego roku zdobyły 5,8% amerykańskiego rynku smartfonów, plasując się na piątym miejscu najchętniej kupowanych urządzeń mobilnych.

Z badań wynika, że znaczną część klientów, do jego zakupu skłoniła przede wszystkim większa bateria oraz lepsza kamera. Nie da się jednak ukryć, że w sukcesie tego modelu duży udział miała przemyślana i bardzo intensywna kampania reklamowa, podczas której osoby, które zamówiły smartfona w przedsprzedaży, otrzymywały za darmo zestaw Gear VR, zaś operatorzy komórkowi dorzucali gratis smartwatcha Gear S2.

Zobacz najtańsze smartfony

Krótko mówiąc, Samsungowi dzięki nowym modelom smartfonów udało się odnieść gigantyczny sukces.

Źródło: Kantarworldpanel.comYou may also like...