Geekbench sugeruje Androida 10 dla Galaxy S8

W popularnym benchmarku pojawił się Galaxy S8 z systemem Android 10. Może to oznaczać, że również ten flagowiec Samsunga dostanie nową aktualizację.

Smartfony z Androidem starzeją się w bardzo szybkim tempie i zazwyczaj po dwóch latach producent przestaje dostarczać im kolejne aktualizacje systemowe. Większość modeli może liczyć jedynie na dwie kolejne wersje systemu operacyjnego. Jeśli więc użytkownik chciałby korzystać z nowszego oprogramowania, zwyczajnie musi sprawić sobie nowy sprzęt.

Czasem producenci robią jednak wyjątki i być może taki właśnie wyjątek szykuje się dla Galaxy S8. W bazie danych benchmarka Geekbench, dostrzeżono bowiem tego flagowca z zainstalowanym systemem Android 10. Dodam, że Android 9.0 Pie był drugą dużą aktualizacją systemu dla tego telefonu, więc jest mało prawdopodobne aby otrzymał on również trzecią.

Co ciekawe, smartfona dostrzeżono w bazie 9 października, a więc na trzy dni przed udostępnieniem pierwszej bety Androida 10 dla modelu Galaxy S10. Jakikolwiek ROM działał więc na tym modelu, raczej nie bazował na pierwszej becie udostępnionej przez producenta.

Wiemy na pewno, że Samsung oficjalnie nie planuje udostępnienia Androida 10 dla modelu Galaxy S8. Nie można jednak wykluczyć, że trwają prace nad nieoficjalnymi ROM’ami. Choć na razie nie ma na tym polu zbyt wielkiej aktywności, to być może jakaś grupa już nad tym pracuje.

Póki co lepiej jednak nie robić sobie nadziei. Ale jeśli faktycznie kilkuletni flagowiec dostanie najnowszy system, to jego użytkownicy z pewnością bardzo się z tego ucieszą.

Galaxy S8

Źródło

You may also like...