Galaxy S8 mini mniejszą wersją popularnego flagowca

Samsung przygotowuje kolejny wariant nowego flagowca. Galaxy S8 mini będzie mieć 5,3″ wyświetlacz oraz Snapdagona 821 z 4 GB pamięci RAM.

Producenci smartfonów, wypuszczając na rynek flagowy model, po jakimś czasie wprowadzają do sprzedaży nowe jego warianty, różniące się specyfikacją i ceną.

Tak jest również z najnowszym Galaxy S8. Wiemy już, że producent przygotowuje nam wariant dla aktywnych o nazwie Galaxy S8 Active. Oprócz niego dostaniemy jeszcze wersję nieco okrojoną, przeznaczoną dla mniej wymagających użytkowników.

Najnowsze doniesienia informują bowiem o rozpoczęciu prac nad modelem Galaxy S8 mini. Zostanie on wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,3″ o proporcjach ekranu wynoszących 18,5:9.

Jego sercem ma być prawdopodobnie Snapdragon 821, który zostanie połączony z 4 GB RAM oraz 32 GB pamięci użytkowej. Specyfikacja sugeruje więc, że będziemy mieli do czynienia z modelem nieco słabszym od pierwowzoru, który dzięki nieco mniejszemu wyświetlaczowi będzie wygodniejszy w obsłudze.

Data premiery oraz cena nowego modelu, pozostają na razie tajemnicą.

Galaxy S8 mini

Źródło: Ithome.com

You may also like...