Lodówka Qooler schłodzi nasze napoje w zaledwie minutę

W gorące letnie dni przyda się nam nowa lodówka firmy BlueQuench. Urządzenie o nazwie Qooler, dzięki nowoczesnej technologii schłodzi napoje w czasie 60 sekund.

W gorące letnie dni nie ma nic lepszego niż zimny napój, który idealnie gasi pragnienie. Problem w tym, że aby miał odpowiednią temperaturę, rozpoczęcie procesu chłodzenia musi mieć miejsce dużo wcześniej. Współczesne lodówki nie są bowiem zbyt szybkie, więc musimy po prostu zrobić zapas.

Można też skorzystać z najnowszej lodówki firmy BlueQuench, która schłodzi napoje błyskawicznie. Zastosowanie specjalnej technologii pozwoliło bowiem skrócić ten czas do zaledwie minuty. Nowy gadżet o nazwie Qooler trafił właśnie na platformę Indiegogo, co pozwoliło nam poznać więcej szczegółów na temat jego działania.

lodówka

Qooler nie wykorzystuje tradycyjnego systemu chłodzenia stosowanego w standardowych lodówkach. Zastosowano tu bowiem nieco inną technikę wykorzystującą rotację. Włożone do środka puszki lub butelki obracają się bowiem z prędkością 500 RPM, dzięki czemu znacznie szybciej oddają ciepło. Konstruktorzy zapewniają także, że stała prędkość obrotowa nie wzburza napoju. Użytkownik nie musi się więc obawiać, że otwarta właśnie puszka gazowanego napoju eksploduje mu w dłoni.

lodówka

Oczywiście aby chłodziarka mogła działać, nadal potrzebujemy lodu, a w zasadzie wody z lodem. Należy więc włożyć do niej całą lodówkę. To właśnie ona odbiera ciepło z obracających się napojów, zapewniając ich szybkie chłodzenie. Z tego powodu gadżet jest dość ciężki, gdyż jego ciężar wzrasta o dodatkowe 5 kg.

Całość zasilana jest wbudowanym akumulatorem, który umożliwia działanie lodówki nawet z dala od sieci elektrycznej. A jej pojemność jest wystarczająca do jednorazowego schłodzenia 6-ciu puszek napoju.

lodówka

Lodówka Qooler może być nasza już za 349 dolarów, jeśli kupimy ją do 1 maja. Po tym czasie cena wzrośnie do 479 dolarów. A jak wygląda funkcjonowanie tego gadżetu, pokazuje poniższe wideo.

Źródło: Bluequench.com

You may also like...