Galaxy S9 może stracić gniazdo słuchawkowe

Najnowsze wieści dotyczące nachodzącego Galaxy S9 są odrobinę niepokojące. Sugerują bowiem, że nowy smartfon może stracić gniazdo słuchawkowe.

Po tym jak Apple zrezygnowało w swych smartfonach z gniazda słuchawkowego, kilku producentów poszło w ślady amerykańskiego koncernu i zdecydowało się na podobny krok. Samsung na razie nie rezygnuje z wyjścia 3,5 mm, ale jeśli wierzyć plotkom, niebawem może się to zmienić.

Chińskie źródło Ice Universe, sugeruje bowiem na portalu Weibo, że Galaxy S9 może zostać pozbawiony standardowego gniazda słuchawkowego. Źródło przecieków wprawdzie nie mówi tego wprost, lecz twierdzi, że nowy flagowiec również będzie oferowany w komplecie ze słuchawkami AKG. W odróżnieniu od S8, słuchawki dla nowego smartfona, będą jednak posiadać technologię Bluetooth. To mogłoby wskazywać, że wzorem Apple, koreański koncern również zrezygnuje z jacka.

Ice Universe twierdzi jednak, że gniazdo pozostanie, a bezprzewodowe słuchawki mają być po porostu wygodniejszą alternatywą dla wersji kablowej. Na razie oczywiście informacje nie są potwierdzone, więc trudno powiedzieć jak będzie naprawdę. Źródło przecieków jest stosunkowo nowe i nie wiadomo na ile wiarygodne są oferowane przez nie informacje. Dodam jednak, że to samo źródło twierdzi także, że Samsung przygotowuje także Galaxy S9 Mini. Nowy smartfon będzie trzecim wariantem przyszłorocznego flagowca, który ma być mniejszą i nieco okrojoną wersją.

Galaxy S9

Źródło: Weibo.com

You may also like...