Galaxy S9 – nowe szczegóły techniczne

W sieci wciąż pojawiają się nowe informacje dotyczące Galaxy S9. Najnowsze przecieki rzucają nieco światła na specyfikację techniczną nowego modelu, ze szczególnym uwzględnieniem kamer.

Choć premiera długo oczekiwanego Galaxy S9 odbędzie się już w najbliższą niedzielę, to internetowe źródła wciąż dostarczają nam nowe informacje na jego temat. Przoduje w tym Evan Blass, który dostarczył już wielu szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej. Najnowsze informacje opublikowała jednak niemiecka strona WinFuture.

Witryna skupia się przede wszystkim na kamerze, która ma być największym atutem tego smartfona. Niestety zwykły S9 będzie mieć tylko pojedynczy moduł, natomiast podwójny zarezerwowany jest dla S9+. Oba smartfony będą jednak oferować zmienne ustawienia przysłony regulowane w zakresie od F/1.5 do F/2.4. Pozwoli to użytkownikom wykonywać lepsze zdjęcia zarówno przy dobrych oraz kiepskich warunkach oświetleniowych.

Jedną z najciekawszych funkcji tylnej kamery będzie nagrywanie wideo w slow motion. Smartfon pozwoli rejestrować obraz z maksymalną prędkością aż 960 klatek na sekundę. Dodatkowo w S9+ możemy oczekiwać także technologii dual-pixel oraz autofokus wspomagany laserem. Oczywiście nie zabraknie też optycznej stabilizacji obrazu poprawiającej jakość zdjęć i nagrań.

WinCentral wspomina także o obecności stereofonicznych głośników, wyświetlacza SuperAMOLED o rozdzielczości 2960 x 1440 pikseli, a także skanera tęczówki obecnego w poprzednich modelach. Jeśli natomiast chodzi o serce smartfona, to wersja amerykańska posiadać ma Snapdragona 845 z 4 GB RAM. Natomiast S9+ dostanie 6 GB pamięci RAM.

Pewien niepokój wzbudzać może pojemność baterii, która w S9 wyniesie 3000 mAh, zaś w S9+ będzie to 3500 mAh. Przypomnę też, że znamy już ceny smartfona w Norwegii oraz Wielkiej Brytanii. Natomiast już za kilka dni rozpocznie się jego przedsprzedaż.

Galaxy S9

Źródło: Winfuture.de

You may also like...