Galaxy S9 – nowe szczegóły trybu slow motion

W sieci pojawiły się kolejne informacje dotyczące trybu super slow motion, którym będzie dysponował nadchodzący Samsung Galaxy S9. Oprogramowanie kamery zaoferuje kilka różnych trybów produkcji takich wideo.

Wiele modeli smartfonów potrafi nagrywać filmy ze znacznie większą liczbą klatek, co daje piękne wideo slow motion. Niektóre urządzenia mogą osiągać prędkość aż 240 klatek na sekundę, a jednynm z pierwszych modeli osiągających 960 fps jest Sony Xperia XZ Premium.

Wkrótce takie możliwości zyska również Samsung Galaxy S9, którego oficjalna prezentacja odbędzie się już 25 lutego. Wiemy na pewno, że dzięki nowym sensorom aparatów oraz wydajnemu procesorowi Snapdragon lub Exynox, model ten będzie nagrywał superszybkie wideo. Z oficjalnej specyfikacji nowego sensora ISOCELL wynika, że kamera pozwoli rejestrować obraz w Full HD przy 480 klatkach oraz 960 fps przy 720p. Teraz jedna ze stron rzuciła nieco światła na tę opcję, ujawniając możliwości sprzętu w tym zakresie.

Źródło twierdzi jednak, że oprogramowanie sterujące pracą kamery, będzie oferowało kilka trybów nagrywania. Jeden z nich jest bardzo prosty i rozpocznie rejestrowanie obrazu w slow-mo już po wciśnięciu przycisku nagrywania. Inne natomiast mają być bardziej zaawansowane. Będą nagrywać z normalną prędkością 30 lub 60 klatek, a gdy wykryją w kadrze ruch, automatycznie przestawią się na slow-mo. Taka opcja przyda się przede wszystkim do nagrywania sportowych wyczynów. Pojawi się też funkcja ręcznego przełączania się pomiędzy nagrywaniem z normalną oraz dużą prędkością.

Oczywiście to nie jedyne możliwości kamer, które znajdą się na pokładzie Galaxy S9. Więcej szczegółów na temat ich funkcjonowania poznamy jednak dopiero za kilka dni, gdy rozpoczną się targi MWC 2018.

Galaxy S9

Źródło: Sammobile.com

You may also like...