Moto Z2 Force ma problemy z powłoką ShatterShield

Użytkownicy modelu Moto Z2 Force narzekają na kiepskie wykonanie tego sprzętu. Wielu z nich potwierdza odchodzącą powłokę ShatterShield, chroniącą ekran przed jego stłuczeniem w wyniku upadku.

Producenci smartfonów coraz częściej mają problemy z kontrolą jakości, co skutkuje późniejszymi kłopotami z działaniem urządzeń. Taki problem występuje też w modelu Moto Z2 Force produkowanym przez Motorolę należącą obecnie do Lenovo. To bardzo ciekawy smartfon, wyposażony w 5,5″ ekran AMOLED 1440p, procesor Snapragon 835 oraz 4 GB RAM. Niestety nie jest wolny od wad.

Użytkownicy tego sprzętu zasypują Twittera, forum Lenovo oraz stronę XDA Developers skargami na temat kiepskiej jakości wykonania tego telefonu. Sprawa dotyczy powłoki ShatterShield chroniącej ekran przed stłuczeniem, która zwyczajnie od wyświetlacza odłazi.

Uszkodzenia powłoki są największe w obszarze czytnika odcisków palców oraz przedniej kamery, co można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Jest to prawdopodobnie wada fabryczna i w zasadzie nie ma sposobu na jej wyeliminowanie poza wymianą całego telefonu. Z tym może być jednak problem, bo wprawdzie niektórzy użytkownicy dostali nowe egzemplarze, to inni nie mieli tyle szczęścia. Wygląda więc na to, że producent niezbyt chętnie chce wymieniać sprzęt. Co gorsza wiele osób twierdzi, że Motorola traktuje to jako uszkodzenie, którego gwarancja nie obejmuje i pobiera od klientów opłatę za naprawę lub wymianę sprzętu.

Trudno na razie powiedzieć w jaki sposób producent zdecyduje się rozwiązać ten problem. Wiemy natomiast, że nie jest to pierwszy kłopot z powłoką ShatterShield. Już wcześniej wiele osób skarżyło się na to, że jest niezwykle podatna na zarysowania i po pewnym czasie zaczyna wyglądać na mocno zużytą.

Moto Z2 Force

Moto Z2 Force

Źródło: Neowin.net

You may also like...