Galaxy Watch 4 dostał internetową przeglądarkę Samsunga

Samsung udostępnił smartwatchowi Galaxy Watch 4 własną przeglądarkę internetową. Niestety ładuje tylko desktopowe wersje stron, zamiast mobilnych, które mają wygląd bardziej przyjazny dla takich urządzeń.

Przeglądanie internetu jest ostatnią czynnością, którą chcielibyśmy robić na smartwatchu. Wyświetlacze tych urządzeń po prostu nie nadają się do czytania dużej ilości tekstu, gdyż ze względu na ich rozmiary nie jest to szczególnie wygodne. Samsung uważa jednak inaczej, dlatego modelom z serii Galaxy Watch 4 udostępnił swą przeglądarkę internetową.

Nowa wersja aplikacji wspiera platformę Wear OS, na której działają wspomniane zegarki. Poprzednia jej wersja była bowiem dostępna tylko dla urządzeń wykorzystujących platformę Tizen.

Niestety jej użyteczność nie jest zbyt duża, gdyż z niewyjaśnionych powodów, ładuje tylko desktopowe wersje stron. Tymczasem powinna ładować wersje mobilne, które są bardziej przyjazne dla takich urządzeń, zajmując przy tym mniej miejsca. Oferuje za to możliwość nawigacji po witrynie tronie za pomocą gestów i przesuwania palcami po ekranie. Posiada także funkcję przybliżania wybranych obszarów witryny, aby zapewnić lepszą czytelność zamieszczonego na nich tekstu. Dodatkowo obsługuje wyszukiwanie głosowe, co zdecydowanie ułatwia znalezienie potrzebnych informacji oraz zakładki, pozwalające zapisać ulubione witryny.

Jeśli macie Galaxy Watch 4, którego w polskich sklepach kupicie za mniej niż 1000 zł, to przeglądarkę znajdziecie w cyfrowym sklepie Google Play.

Galaxy Watch 4

Źródło

You may also like...