Game Recorder+ – nagrasz gameplay na smartfonie

Smarfony w przeciwieństwie do konsol oraz pecetów nie mają zbyt wielu narzędzi pozwalających nagrywać gameplay, który można by potem wrzucić na YouTube. Teraz nie jest to już problemem, gdyż zadbał o to Samsung udostępniając aplikację Game Recorder+.

Game Recorder+ jest aplikacją przeznaczoną specjalnie dla YouTuberów, którzy recenzują gry na smartfonach. Dotychczas by zaprezentować je widzom musieli korzystać głównie z niewielkich kamer wideo, skierowanych bezpośrednio na wyświetlacz telefonu, co nie było wygodnym rozwiązaniem.

Teraz będzie znacznie łatwiej, gdyż wspomniana aplikacja działa podobnie do FRAPS’a, XFire lub innych podobnych narzędzi i nagrywa to co dzieje się na ekranie. Użytkownik może też dodać do nagrania komentarz wraz z małym okienkiem prezentującym jego twarz, gdyż aplikacja wykorzystuje także przednią kamerę. Program nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD, umożliwia ich edycję, a następnie wrzucenie bezpośrednio na YouTube.

Największym plusem Game Recorder+ jest brak konieczności kupowania aplikacji, gdyż jest ona całkowicie darmowa. Wadą jest natomiast ograniczenie funkcjonalności tylko do sprzętu Samsunga, a konkretnie takich modeli jak Galaxy S6, S6 Edge, S5, S4 oraz Note 2, Note 3 i Note 4.

Program można pobrać z Google Play Store.

Źródło: Goolge.com

You may also like...