Baterię w smartwatchu Garmin fenix 6 naładuje ogniwo solarne

Garmin zaprezentowało nową rodzinę smartwatchy fenix 6. Jeden z modeli posiada w ogniwo solarne, wydłużające czas jego działania.

Smartwatche są urządzeniami o rozbudowanej funkcjonalności, które potrafią bardzo wiele. Problem w tym, że funkcje te pochłaniają wiele energii, więc większość modeli trzeba ładować bardzo często. Inaczej jest w przypadku najnowszych zegarków firmy Garmin, w których zastosowano technologię wydłużającą czas działania.

Słońce naładuje naszego Garmina fenix 6

Znany producent sprzętu noszonego pokazał właśnie nową rodzinę zegarków fenix 6, w której bez wątpienia najciekawszym modelem jest fenix 6X Pro Solar. Zastosowano w nim przezroczyste ogniwo solarne, które producent ochrzcił mianem “Power Glass”. Ogniwo doładowuje baterię zegarka, w momencie gdy używamy go poza domem, wykorzystując w tym celu promienie słoneczne. Standardowo na jednym ładowaniu sprzęt działa 21 dni, lecz wspomniane ogniwo może wydłużyć ten czas o dodatkowe 3 dni.

fenix 6

Dwoma pozostałymi członkami nowej rodziny są modele fenix 6 oraz fenix 6X. Wyposażono je odpowiednio w 1,3″ oraz 1,4″ wyświetlacze prezentujące wyraźny obraz nawet w pełnym słońcu. Jeśli natomiast zdecydujemy się na wersję fenix 6 Sapphire Edition, wówczas wyświetlacz będzie chroniony szafirowym szkłem. Jest ono znacznie wytrzymalsze na zarysowania i będzie skutecznie chroniło ekran przed uszkodzeniami.

fenix 6

Nowe produkty Garmin posiadają naturalnie sporo funkcji przydatnych sportowcom. Monitorują m.in., tętno, saturację krwi, a także analizują nasz sen. Ciekawą funkcją jest tzw. Body Battery, która analizuje tętno oraz jakość snu. Na podstawie zgromadzonych danych sugeruje użytkownikom kiedy powinni odpocząć lub kiedy jest najlepszy czas na pracę.

Wyposażono je również w kolekcję topograficznych map dla 2000 ośrodków narciarskich i 41 tys. pól golfowych z całego świata. Natomiast 32 GB wbudowanej pamięci pomieści 2 tys. piosenek, które umilą nam ćwiczenia. Możemy je załadować np., ze Spotify i słuchać w trybie offline. Nie zapomniano też o wbudowanym NFC, który wspiera firmowy system płatności Garmin Pay. W ten sposób możemy płacić zegarkiem za zakupy w sklepach.

Ceny Garmin fenix 6 zaczynają się od 599 dolarów, a kończą na 1149 dolarach za wersję z tytanową kopertą i paskiem. Na stronie producenta możecie skonfigurować smartwatch pod kątem własnych potrzeb.

fenix 6

Źródło

You may also like...