Najnowszy Snapdragon 855+ trafi pod maskę OnePlus 7T

Przecieki zdradzają nam specyfikację techniczną smartfona OnePlus 7T. Nowy model dostanie Snapdragona 855+, a także wyświetlacz 2K o odświeżaniu 90 Hz.

Pod koniec przyszłego miesiąca chińska firma OnePlus oficjalnie zaprezentuje swego najnowszego flagowca. Jego premiera odbędzie się prawdopodobnie 26 września, ale już teraz możemy zapoznać się z jego szczegółami technicznymi. Ishan Agarwal, znane źródło przecieków zdradził bowiem specyfikację techniczną tego smartfona.

Według Ishana, OnePlus 7T otrzyma najnowszy procesor Snapdragon 855+, którego Qualcomm zaprezentował parę tygodni temu. Jest to nieco podrasowana wersja Snapdragona 855, w której podniesiono taktowanie zegara oraz o kilkanaście procent zwiększono wydajność GPU. Nowy chipset będzie współpracował z 8 GB RAM oraz 128 lub 256 GB pamięci użytkowej.

Za wyświetlanie obrazu odpowiadać ma natomiast słusznych rozmiarów 6,55″ wyświetlacz. Ekran będzie miał matrycę Super AMOLED o rozdzielczości 2K oraz częstotliwości odświeżania wynoszącej 90 Hz. Jak widać jest to znaczący skok w porównaniu do poprzednika. Posiada bowiem 6,41″ ekran Optic AMOLED o rozdzielczości Full HD+ oraz 60 Hz odświeżaniu. Większa częstotliwość odświeżania zapewni wyższą płynność wyświetlanego obrazu, przydatną szczególnie w grach oraz podczas oglądania filmów. W codziennym użytkowaniu także może być bardzo użyteczna.

Producent usprawni też tylny aparat sprzętu. Wyposaży go w 48 MP główną soczewkę, wzbogaconą o dwa sensory 16 MP i 12 MP. Aparaty będą także nagrywały szerokokątne wideo, a maksymalna prędkość wyniesie 960 kl./s. Przednia kamera otrzyma 16 MP matrycę, a więc w tej kwestii nic się nie zmieni.

Wzrośnie natomiast pojemność baterii z 3700 mAh na 3800 mAh. Różnica jest kosmetyczna, ale na pewno przyda się w sprzęcie z większym ekranem oraz mocniejszym procesorem.

Powyższe informacje nie są potwierdzone przez producenta, więc ostateczna specyfikacja może się nieco różnić. Przekonamy się o tym jednak dopiero pod koniec przyszłego miesiąca.

OnePlus 7T

Źródło

You may also like...