Technologia haptyczna poprawi komfort pisania na smartfonach

Klawiatura Gboard otrzymała właśnie nową aktualizacje na platformie iOS. Aplikację wzbogacono o wsparcie technologii haptycznej, która może znacznie podnieść wygodę pisania.

Wprowadzanie tekstu na smartfonach przy użyciu ekranowej klawiatury, nie jest tak wygodne jak korzystanie z klawiatury fizycznej. Głównie dlatego, że pod palcami nie czujemy klawiszy, więc szybkie i dokładne pisanie nie jest takie proste.

Tego problemu nie mają jednak użytkownicy sprzętu na iOS, korzystający z klawiatury Gboard. Aplikacja otrzymała właśnie najnowszą aktualizację, która może bardzo pomóc w pisaniu. Wspomniana aktualizacja wyposaża ją bowiem w obsługę technologii haptycznej. Jest to system, który przy pomocy wibracji pozwala poczuć pod palcem przyciski wyświetlane na ekranie. Apple już od paru lat używa tego rozwiązania w swym sprzęcie, a teraz pojawiło się ono również w popularnej klawiaturze.

Użytkownik może oczywiście dowolnie włączać lub wyłączać nową funkcję w menu aplikacji oraz personalizować jej działanie. Gdy jednak zostanie włączona, każdorazowemu puknięciu w wirtualny klawisz, będzie towarzyszyła delikatna wibracja oraz słyszalne kliknięcie. Takie rozwiązanie powinno znacznie poprawić komfort pisania, gdyż wiele osób nie może się obyć właśnie bez fizycznych odczuć.

Jeśli chcielibyście wypróbować, jak działa nowe rozwiązanie, to już możecie to zrobić. Nową wersję klawiatury Gboard możecie pobrać z bezpośrednio z oficjalnego sklepu App Store.

Gboard

Źródło: 9to5google.com

You may also like...