iPhone wraca na niemiecki rynek. Apple udało się ominąć zakaz sprzedaży

Po dwóch miesiącach nieobecności, iPhone 7 oraz 8 powracają na niemiecki rynek. Wprowadzone w nich modyfikacje pozwoliły ominąć wprowadzony niedawno zakaz sprzedaży.

W zeszłym roku Qualcomm zadał Apple poważny cios związany z sądową batalią patentową. Firma doprowadziła do zakazu sprzedaży większości iPhone’ów na chińskim rynku. Potem udało się uzyskać podobny zakaz na rynku niemieckim, choć dotyczył już tylko modeli iPhone 7 oraz iPhone 8. Oba zakazy poważnie zmniejszyły sprzedaż urządzeń mobilnych koncernu, ale na szczęście wkrótce będzie można odrobić straty.

Apple poinformowało bowiem, że oba smartfony powróciły już do niemieckich sklepów. Aby jednak można je było dalej sprzedawać, firma musiała wprowadzić pewne modyfikacje w wyposażeniu tych urządzeń. Koncern z Cupertino usunął z nich modemy Intela, pozostawiając jedynie technologię Qualcommu.

Dodam, że zmodyfikowane smartfony są oferowane tylko w Niemczech. Na pozostałych rynkach nadal będą dostępne urządzenia w dotychczasowej specyfikacji. Nowe urządzenia nie różnią się od poprzednich ceną. Nie ma też znaczącej różnicy w ich funkcjonalności, a już na pewno nie zauważy jej przeciętny użytkownik.

iPhone 7

Źródło: Reuters.com

You may also like...