GeForce GTX Titan X sprzedaje się lepiej od poprzednika

Mogłoby się wydawać, że kosztująca niemal 5 tysięcy złotych karta graficzna GeForce GTX Titan X nie znajdzie zbyt wielu nabywców. Tymczasem okazuje się, że sprzedaje się całkiem nieźle, a przy tym znacznie lepiej od poprzedniego modelu.

Nvidia kilka dni temu zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży najmocniejszej na rynku karty graficznej dla graczy, jaką jest GeForce GTX Titan X. Produkt jest nie tylko najmocniejszy, lecz także najdroższy, kosztuje bowiem aż 1149 euro, czyli w przeliczeniu około 4700 złotych. Przy tak gigantycznej cenie zakupu niewielu będzie stać na tego potwora, jednak okazuje się, że zainteresowanie nim jest całkiem spore.

Na niemieckim rynku karta jest już dostępna w przedsprzedaży i jak twierdzą handlowy, popyt na nowy produkt jest znacznie większy niż w przypadku poprzedniego modelu i to pomimo faktu, że tamten był znacznie tańszy i kosztował 915 euro. Wygląda więc na to, że wielu graczy ma naprawdę grube portfele i chce mieć najlepszy możliwy sprzęt.

A trzeba przyznać, że osiągi GeForce GTX Titan X robią wrażenie. Karta wyposażona w procesor w architekturze Maxwell ma 12 GB pamięci GDDR5 RAM i może wyświetlać obraz w Ultra HD. Jest przy tym aż o 44 procent szybsza od modelu GeForce GTX 980 z 4 GB pamięci. Jednak za większą szybkość musimy zapłacić dodatkowe 600 euro, czyli 115 procent więcej.

Pytanie tylko czy warto, bo prawdopodobnie lepszym wyjściem byłoby kupno dwóch sztuk GeForce GTX 980 i połączenie ich w SLI.

Źródło: Computerbase.de

You may also like...