DotA 2 zarabia 18 mln dolarów miesięcznie. League of Legends – 123 mln

DotA 2 to obecnie jedna z najpopularniejszych gier z gatunku MOBA, a co za tym idzie bardzo dochodowa. Z najnowszych raportów finansowych wynika, że wspomniany produkt zarabia dla Valve miesięcznie 18 milionów dolarów.

SuperData Research przygotowało kolejny raport finansowy dotyczący zysków jakie przynoszą wydawcom najpopularniejsze gry online. Jednym z liderów tego rynku jest bez wątpienia DotA 2, MOBA należące do koncernu Valve, które tylko w USA zarabia dla firmy 5,4 miliona dolarów miesięcznie. Wspominany tytuł w lutym był jedną z najpopularniejszych gier na Steamie, a obecnie ma ponad 10 milionów użytkowników.

Może się to wydawać kwotą bardzo dużą, jednak zyski DotA 2 bledną przy zarobkach League of Legends firmy Riot Games. W styczniu tego roku tytuł miał 67 milionów aktywnych graczy, a obecnie posiada ich z pewnością znacznie więcej. Dodam, że każdego dnia 27 milionów osób rozgrywa co najmniej jedno spotkanie. Dlatego też zyski League of Legends są imponujące i wynoszą 123 miliony dolarów miesięcznie. Jak łatwo obliczyć, tytuł przynosi rocznie niemal 1,5 miliarda dolarów.

Źródło: Superdataresearch.com

You may also like...