Giant Stormguard E+ SUV przejedzie aż 200 km na jednym ładowaniu

Giant Bicycles pokazało najnowszy e-bike Giant Stormguard E+ SUV, stworzony do jazdy rekreacyjnej. Jednoślad ma pełne zawieszenie, mocny silnik, a także baterię zapewniającą mu zasięg 200 km na jednym ładowaniu.

Konsumenci poszukujący dla siebie roweru elektrycznego, którego nie trzeba zbyt często ładować, może zainteresować się nową propozycją Giant Bicycles. Firma wprowadziła właśnie na europejski rynek nowy uniwersalny model Giant Stormguard E+ SUV. Nadaje się on zarówno do jazdy po mieście, jak i wycieczek po mniej utartych szlakach.

Giant Stormguard E+ SUV przejedzie aż 200 km

Rower ma pełną amortyzację, składającą się z przedniego widelca o skoku 100 mm, a także tylnego zawieszenia, które doskonale amortyzuje nierówności. Opracowany wspólnie z Yamahą silnik SyncDrive Pro 2 generuje natomiast 85 Nm momentu obrotowego i pozwala sprawnie podjeżdżać pod wzniesienia. Moc z niego przekazywana jest na tylne koło za pośrednictwem suchego pasa z włókna węglowego, którego żywotność szacowana jest na 10 tys. km. W ramę wbudowano także sześć inteligentnych sensorów, które na bieżąco monitorują siłę pedałowania i dostosowują do niego moc silnika.

Giant Stormguard E+ SUV
Źródło: Giant Bicycles

Dużą zaletą pojazdu jest natomiast pakiet baterii EnergyPak 800 o pojemności 800 Wh. Można go połączyć z dodatkowym 250 Wh akumulatorem, uzyskując wówczas zasięg wynoszący około 200 km.

Tarczowe hamulce Shimano M6120 lub Shimano MT420 pozwalają zatrzymać się na krótkim dystansie, zaś 156 kg obciążenie roweru umożliwia przewożenie na nim dodatkowego ładunku o masie 20 kg.

Na wbudowanym w kierownicę wyświetlaczu RideDash Evo możemy sprawdzić informacje o prędkości, pokonanym dystansie i poziom naładowania akumulatorów. Jeśli natomiast sparujemy go ze smartbandem, wówczas otrzymujemy także informacje np., o aktualnym tętnie. A gdy podłączymy smartfona, wtedy możemy na nim czytać emaile, wiadomości oraz sprawdzać powiadomienia z aplikacji.

Giant Stormguard E+ SUV dostępny jest w kilku europejskich krajach w cenie od 6499 euro. Zamówienia składać można na stronie producenta.

Oczywiście jeśli potrzebujecie tańszego elektryka, to na tej stronie znajdziecie szeroki wybór modeli na każdą kieszeń. #reklamy

Źródło

You may also like...