Coraz więcej firm rezygnuje z obecności na targach CES 2022

Targi CES 2022, które rozpoczną się za kilka dni, mogą być mniejsze niż oczekiwano. Wiele firm zrezygnowało bowiem z obecności w imprezie z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem.

Za kilka dni w Las Vegas odbędą się targi elektroniki użytkowej CES 2022, na których firmy zaprezentują swe najnowsze produkty. Wygląda jednak na to, że tegoroczna edycja może być znacznie mniejsza niż planowano, gdyż coraz więcej firm odwołuje swą obecność. Powodem jest rosnąca w Stanach Zjednoczonych liczba zakażeń nowym wariantem koronawirusa.

Kolejni giganci rezygnują z obecności na CES 2022

Kilka dni temu Lenovo ogłosiło, że zawiesza całą swą aktywność w Las Vegas. Wkrótce potem podobne oświadczenia opublikowały T-Mobile, Amazon, Meta, a także kilka innych firm, które zrezygnowały z osobistego pojawienia się na targach. Dyrektor generalny T-Mobile napisał na Twitterze, że rezygnuje z wygłoszenia tam przemówienia. Znacznie ograniczy też osobisty udział przedstawicieli operatora.

Marka Hisense, która zazwyczaj organizowała na targach konferencję i zajmowała sporą powierzchnię centralnej hali, również zmieniła plany. Firma ogłosiła, że zaplanowana na 4 stycznia konferencja będzie w całości wirtualna, ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Firma nadal planuje jednak mieć na targach swe stoisko.

Na CES 2022 nie pojawi się natomiast firma Waymo należąca do koncernu Alphabet, specjalizująca się w produkcji autonomicznych pojazdów. Planuje jedynie wirtualne eventy oraz wirtualne dyskusje panelowe.

Z obecności na targach wycofał się również Intel, który planuje jedynie cyfrowe prezentacje. Podobny krok podjęła firma HyperX zajmująca się produkcją akcesoriów do gier. Ona również przechodzi na obecność cyfrową.

Na wirtualną obecność zdecydował się również General Motors, zaś kilka dni temu z osobistego pojawienia się na imprezie zrezygnował koncern AMD. Firma wydała oświadczenie, w którym zapowiada jedynie wirtualne prezentacje.

Na imprezie zabraknie także MSI, jak również BMW, IBM, Panasonica Mercedesa. Wszystkie firmy ogłosiły całkowity brak lub znaczną redukcję swych pracowników na tym wydarzeniu. Na targach nie będzie również Meta, Twittera, Pinterest oraz iHeartRadio.

Ograniczoną obecność na targach planuje jeszcze Samsung, Qualcomm, OnePlus oraz HTC. Wirtualne prezentację zorganizuje z kolei Nvidia.

CES 2022

Źródło

You may also like...