Samsung potwierdza premierę układu Exynos 2200; pokaże go 11 stycznia

Samsung poinformował, że prezentacja najnowszego procesora Exynos 2200 odbędzie się 11 stycznia. Układ posiada GPU z architekturą graficzną RDNA 2, stosowaną m.in., w konsolach Xbox Series X oraz PlayStation 5.

Od wielu tygodni słyszymy o najnowszym mobilnym procesorze Exynos 2200, którego koreańska marka wykorzysta w serii Galaxy S22. Wkrótce nie będziemy jednak musieli poznawać go dzięki pojawiającym się w sieci przeciekom. Samsung potwierdził bowiem, że jego oficjalna prezentacja odbędzie się 11 stycznia.

Wówczas poznamy dokładną specyfikację techniczną nowego układu, który w pierwszych benchmarkach prezentuje się bardzo obiecująco. W teście Manhattan 3.1 układ uzyskał 170,7 kl./s, a tymczasem maksimum dla procesora Apple to zaledwie 120 kl./s. W teście Aztec przy normalnych ustawieniach osiągnął 121,4 kl./s, natomiast przy wysokich 51,5 kl./s.

Koncern potwierdził też, że jednostka będzie wyposażona w GPU wykorzystującego opracowaną przez AMD architekturę graficzną RDNA 2. To technologia, którą znamy z konsol Xbox Series X, PlayStation 5 oraz kart graficznych AMD serii RX 6000.

Oczywiście Exynos 2200 nie zapewni smartfonom grafiki takiej jak na nowych konsolach oraz potężnych pecetach. Zaoferuje jednak pewne usprawnienia grafiki, dzięki którym gry będą wyglądały lepiej i działały płynniej niż dotychczas.

Pamiętajmy jednak, że nowe CPU pojawi się w europejskiej wersji rodziny Galaxy S22. Amerykański wariant tego smartfona, dostanie natomiast najnowszy procesor Qualcomma, czyli Snapdragon 8 Gen 1.

Exynos 2200

Źródło

You may also like...