Gogle Oculus Go zadebiutują w maju

Facebook zapowiedział na maj premierę nowego modelu swych gogli VR. Oculus Go w przeciwieństwie do poprzedniej generacji, jest sprzętem całkowicie samodzielnym i nie potrzebuje komputera.

Do tej pory największą wadą gogli VR była konieczność posiadania mocnego peceta, z którym użytkownik był na stałe połączony przewodami. To spora przeszkoda, która mocno ograniczała swobodę ruchów. Użytkownik musiał bowiem nieustannie uważać, gdyż przypadkowe szarpnięcie przewodów mogło skończyć się poważnymi uszkodzeniami sprzętu.

Nie będzie to już dłużej problemem, gdyż w maju do sprzedaży wejdzie Oculus Go. Są to nowe okulary rzeczywistości wirtualnej, będące sprzętem w pełni samodzielnym. Nie potrzebuje już komputera czy smartfona, gdyż ma wbudowany odpowiedni osprzęt zapewniający ich działanie.

Oczywiście oznacza to pewne ograniczenie funkcjonalności. Nowe gogle nie mają już w pełni śledzonych kontrolerów ruchu oraz śledzenia otoczenia. Wyposażono je natomiast w nowe soczewki, ekrany o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, a także wsparcie dla dźwięku przestrzennego. Pojawi się także kontroler podobny do tego dla Samsunga Gear VR. Wszystkie te modyfikacje sprawiły, że urządzenie kosztować ma jedynie 199 dolarów, zamiast 499 dolarów jak obecny model.

Oculus Go

Źródło: Variety.com

You may also like...