Nowa wersja Google Assistant trafiła do użytkowników

Google udostępniło nową, bardziej kompaktową wersję pomocnika Google Assistant. Okno asystenta zajmuje teraz znacznie mniejszą część ekranu, ułatwiając korzystanie z telefonu.

Użytkownicy smartfonów już od kilku dobrych lat mają do dyspozycji cyfrowych asystentów, podnoszących komfort korzystania ze sprzętu. Tego typu pomocnicy potrafią całkiem sprawnie wykonywać wiele powierzonych im zadań. Są w stanie odbierać połączenia, można im dyktować wiadomości, a także sterują wyposażeniem inteligentnego domu.

Firmowym asystentem Androida jest Google Assistant, który towarzyszy nam już od pewnego czasu. Producent właśnie udostępnił nową wersję cyfrowego pomocnika, która jest bardziej kompaktowa. Zmodyfikowano w niej całkowicie interfejs, który w przeciwieństwie do obecnej wersji nie zajmuje już całego ekranu.

Google Assistant

Nowy wariant do udzielania odpowiedzi wykorzystuje znacznie mniejszą przestrzeń. W przypadku prostych pytań, jego aktualne okno zajmuje jedynie 1/3 wyświetlacza. Nieco więcej, bo około połowę ekranu potrzebuje w przypadku odtwarzania muzyki. Natomiast prezentowanie prognozy pogody zabiera 2/3 wyświetlacza.

Google Assistant

Zmniejszenie ekranu asystenta na pewno bardzo pozytywnie wpływa na komfort jego obsługi. Nowa jego wersja na razie nie jest jeszcze powszechnie dostępna, więc trzeba będzie trochę poczekać aż dotrze do wszystkich użytkowników.

Źródło

You may also like...