Apple Watch może otrzymać czytnik Touch ID

Nowy patent Apple sugeruje, że Apple Watch może w przyszłości dostać czytnik Touch ID. Znacznie podniosłoby to poziom zabezpieczeń tego popularnego smartwatcha.

W tym tygodniu opublikowano kolejny patent koncernu Apple, sugerujący wzbogacenie smartwatcha Apple Watch o technologię biometryczną. Patent pochodzący z ubiegłego roku, sugeruje wyposażenie go w czytnik odcisków palców Touch ID. Nie chodzi tu oczywiście o taki sensor jaki kiedyś posiadały iPhone’y, gdyż nie ma na to miejsca, lecz o czytnik wbudowany w ekran.

Patent sugeruje zastosowanie elastycznych anten wkomponowanych w pasek. Dzięki temu konstruktorzy zegarka uzyskaliby w jego obudowie znacznie więcej miejsca, co pozwoliłoby zainstalować nowe wyposażenie.

Apple Watch

Taki czytnik wbrew pozorom byłby niezwykle przydatny w sprzęcie noszonym. Obecnie dostęp do zegarka chroniony jest przez czterocyfrowy kod, który można łatwo podejrzeć. System biometryczny zapewnia większy poziom bezpieczeństwa. Co więcej, zegarek współpracuje z systemem płatności Apple Pay, więc użytkownik mógłby w ten sposób bezpiecznie autoryzować transakcje.

Apple Watch

Naturalnie musimy pamiętać, że powyższa koncepcja to tylko patent i nie ma pewności, czy Apple wykorzysta ją w swym produkcie. Wiele zależy bowiem od tego, czy uda się zmieścić czytnik biometryczny w tak małym urządzeniu i czy będzie funkcjonował jak należy. Nie można jednak zaprzeczyć, że takie wyposażenie zapewniłoby Apple Watch dużą przewagę nad rywalami.

Źródło

You may also like...