Huawei Mate 20 wydajnością bije Galaxy S9+

Do premiery Huawei Mate 20 pozostało jeszcze trochę czasu, a tymczasem już teraz możemy zobaczyć jak wygląda wydajność tego modelu. Smartfon pojawił się bowiem w bazie danych benchmarka AnTuTu.

Tegoroczna jesień na rynku urządzeń mobilnych może być bardzo gorąca. Pojawi się wówczas kilka nowych modeli smartfonów, a jednym z najbardziej interesujących może być Huawei Mate 20.

Nowy produkt chińskiego koncernu wzbudza szczególnie duże zainteresowanie, ze względu na obecność najnowszego procesora Kirin 980. Pisałem już, że jeszcze w tym kwartale ruszy seryjna produkcja nowego układu, zaś Mate 20 będzie jednym z pierwszych smartfonów, który go dostanie. Chip będzie mieć rdzenie Cortex-A75 oraz nową generację jednostki NPU zajmującej się zadaniami sztucznej inteligencji.

Oprócz nowego procesora, smartfon dostanie także potrójną kamerę z optyką opracowaną przez inżynierów firmy Leica. Będzie mieć również czytnik linii papilarnych umieszczony pod wyświetlaczem.

Wprawdzie premiera smartfona odbędzie się dopiero za pół roku, to już teraz możemy rzucić okiem na jego wydajność. Sprzęt pojawił się bowiem w benchmarku AnTuTu, a osiągnięty wynik jest imponujący. Jest bowiem znacznie większy od Samsunga Galaxy S9+ (sprawdź ceny tego modelu) i to zarówno w wersji z Exynosem, jak i Snapdragonem 845. Oczywiście pamiętajmy, że to suche liczby, więc różnica w wydajności podczas w normalnego użytkowania może już nie być imponująca. Ale jeśli producent zoptymalizuje oprogramowanie, to może być bardzo ciekawie.

Sądzicie, że Huawei Mate 20 zostanie nowym liderem wydajności wśród smartfonów?

Huawei Mate 20

Źródło: Cnmo.com

You may also like...