Google Assistant dostanie wkrótce wiele nowych funkcji

Na targach w Las Vegas zapowiedziano zmiany, jakie w najbliższych miesiącach pojawią się w Google Assistant. Pomocnik otrzyma wiele nowych funkcji, związanych m.in., z rodziną.

Google Assistant jest nieustannie rozwijany i wzbogacany o nowe funkcje podnoszące jego funkcjonalność. Podczas targów w Las Vegas mogliśmy zapoznać się z nowościami, które głosowy asystent otrzyma w tym roku. Google przygotowało bowiem prezentację nadchodzących funkcji.

Jedną z planowanych nowości będą funkcje rodzinne. Asystent już teraz potrafi rozpoznawać domowników po brzmieniu ich głosu. Firma planuje jednak rozszerzyć jego możliwości w tej materii i sprawić, że stanie się bardziej pomocny.

Jedną z nadchodzących funkcji są rodzinne notatki, stworzone dla inteligentnych wyświetlaczy. Dzięki niej, członkowie rodziny będą mogli zostawiać sobie wirtualne notatki, zastępujące wykorzystywane dotychczas kartki. Nowa funkcja jest niezwykle wygodna w obsłudze, gdyż nie wymaga korzystania z ekranowej klawiatury. Wystarczy jedynie wypowiedzieć odpowiednią komendę, a następnie tekst, który chcemy umieścić w notatce. Gdy inny domownik podejdzie do ekranu, jego oczom ukaże się żółta karteczka zawierająca informację.

Google Assistant

W kontaktach domowników pojawił się także funkcja szybkiego wybierania najważniejszych numerów. Połączenie się z nimi będzie wymagało wypowiedzenia nazwy kontaktu, a wówczas asystent zajmie się resztą. Opisane funkcje pojawią się już za kilka miesięcy.

Google Assistant

Nie jest to bynajmniej jedyna planowana zmiana. Kolejną nowością jest funkcja Scheduled Actions, zapewniająca większą kontrolę nad sprzętem z kategorii inteligentnego domu. Użytkownik będzie więc mógł zaprogramować grafik dla każdego z obsługiwanych urządzeń.

Google Assistant ułatwi obsługę domowego sprzętu

Zamiast prostego włączenia świateł w ogrodzie, możliwe będzie wybranie pory, o której aktywują się automatycznie. Będziemy też mogli np., zaprogramować włączenie ekspresu na określoną godzinę, by po przebudzeniu czekała na nas aromatyczna kawa. Dodatkowo dojdzie ponad 20 nowych urządzeń, z którymi Google Assistant może się zintegrować, takich jak zasilacze, oczyszczacze powietrza, odkurzacze itp.

Zmiany dotyczy także sposobu wypowiedzi samego asystenta. Obecnie nie jest on tak płynny i naturalny jakbyśmy tego oczekiwali. Google opracowało więc nowy system, dzięki któremu pomocnik będzie brzmiał bardziej ludzko. To z pewnością przyda się, gdy będzie nam czytał wiadomości lub książki.

Google planuje też dodać nowe opcje prywatności. Użytkownik będzie miał większą kontrolę nad tym co asystent zapisuje, wraz z możliwością skasowania zapisów tego, co w ostatnim czasie powiedział. Dostępne będą też komendy, które czasowo dezaktywować technologię. Dzięki nim asystent natychmiast zapomni to co właśnie słyszał. Oczywiście można też zapisać dane audio, jeśli chcemy zachować rozmowę.

Wszystkie opisane nowości pojawią się w ciągu najbliższych miesięcy.

Źródło

You may also like...