Philips Hue przedstawia kolejne modele zewnętrznych lamp

Marka Philips Hue pokazała na CES nowe modele inteligentnych lamp. Tym razem pokazano lampy zewnętrzne, stworzone do oświetlania terenu wokół domu.

Philips od paru dobrych lat sprzedaje inteligentne lampy, wyposażone w żarówki z funkcją zdalnego sterowania oświetleniem. Marka dotychczas skupiała się głównie na oświetleniu wewnętrznym, ale w Las Vegas, pokazała sporo nowych produktów w wersji zewnętrznej.

Philips Hue oświetli nasz ogród

Na targach pokazano nową rodzinę lamp stworzonych do instalacji na zewnątrz budynków, które będą oświetlały wejście do domu, werandę itp. Oczywiście posiadają one standardowe funkcje znane z produktów tej marki, czyli zapewniają światło w 16 mln kolorów, a także 50 tys. odcieni białego światła. Produkty charakteryzują się także różnym, bardzo nowoczesnym wzornictwem, co pozwoli łatwo dopasować je do stylu domu.

Philips Hue

Autem nowych produktów jest niskie zużycie energii, co nie tylko ułatwia ich montaż, ale również korzystnie wpływa na rachunek za energię. Nowe lampy pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Model Appear oraz Lily XL kosztują po 140 dolarów, zaś Econic to wydatek 130 dolarów.

Philips Hue

Lampy to nie jedyne nowości marki pokazane na CES. Firma zaprezentowała także zmiany wprowadzone w firmowej aplikacji, w zakresie funkcji Stref. Zapewniają one jeszcze wygodniejsze kontrolowanie grupy świateł, za pomocą jednego tylko przycisku. To bardzo przydatne rozwiązanie dla inteligentnych ściemniaczy oraz przełączników Hue Dimmer oraz Hue Smart Button. W ten sposób jednym przyciskiem możemy włączyć lub wyłączyć oświetlenie w całym domu lub też określonych pomieszczeniach.

Kolejną nowością jest głosowe sterowanie do Hue Play HDMI Sync Box. To urządzenie synchronizujące oświetlenie z telewizorem, które wprowadzono na rynek w zeszłym roku. Jeśli np., gramy, wówczas oświetlenie przy pomocy zmieniających się kolorów, zapewnia dodatkowy klimat. Podobną funkcjonalność uzyskamy również podczas oglądania filmów. Wówczas żarówki będą emitowały światło w kolorach pasujących do tego co dzieje się na ekranie.

Philips Hue

Tym razem producent wzbogacił je o funkcję sterowania głosem, za pomocą asystentów Alexa, Siri, czy też Google Assistant.

Źródło

You may also like...