Uber wprowadza nowe zabezpieczenie dla pasażerów

Uber wprowadza nową funkcję podnoszącą bezpieczeństwo pasażerów. Pozwala zweryfikować tożsamość kierowcy i upewnić się, że klient wsiada do właściwego pojazdu.

Uber nadal walczy z opinią firmy o małym poziomie bezpieczeństwa, zapewnianym swym pasażerom. Wydarzenia, które miały miejsce w przeciągu kilku ostatnich lat poważnie nadszarpnęły zaufanie do przewoźnika, który teraz stara się je odzyskać za pomocą różnych pomysłów.

Firma wprowadza właśnie kolejny z nich. Dla klientów z USA i Kanadzie udostępniono nową funkcję bezpieczeństwa, pozwalającą pasażerom zweryfikować kierowcę. Jak wiadomo, auta Ubera nie posiadają żadnych oznaczeń, gdyż są to prywatne pojazdy, więc można się pomylić i wsiąść do przypadkowego auta. Przestępcy mogą ten fakt wykorzystywać, by napadać na pasażerów, więc nowa funkcja ma temu zapobiec.

Opcja pozwala użytkownikowi wybrać PIN podczas zamawiania kursu, który kierowca po przybyciu na miejsce musi wprowadzić, jeszcze zanim ruszy. W ten sposób pasażer zyska pewność, że osoba która przyjechała jest na pewno jego kierowcą, a nie przypadkową osobą.

To bardzo przydatne rozwiązanie, gdyż pasażerowie nie zawsze mają czas i ochotę na weryfikację numeru licencji kierowcy. Natomiast czterocyfrowy kod da pewność, że to właściwa osoba. Użytkownik może skorzystać z nowej funkcji w ustawieniach bezpieczeństwa firmowej aplikacji. Ma możliwość korzystania z niej przez cały czas, lub też tylko podczas przejazdów nocą.

Funkcja jest oczywiście w pełni opcjonalna i nie ma obowiązku korzystania z niej.

Uber

Źródło

You may also like...