Autonomiczny dron strażniczy ochroni dom przed włamywaczami

Sunflower Labs pokazało pierwszy na świecie w pełni autononiczny dron strażniczy. Urządzenie będzie pilnowało naszego domu, ostrzegając przed włamywaczami.

W dzisiejszych czasach ochrona prywatnej własności przed włamywaczami, staje się priorytetem. Utrata dorobku całego życia nie należy bowiem do przyjemności, więc pojawia się coraz więcej rozwiązań, które pozwalają go skutecznie chronić. Najpopularniejszym rozwiązaniem są alarmy oraz systemy monitoringu, a znacznie droższym strażnicy patrolujący teren.

Firma Sunflower Labs postanowiła połączyć te dwa rozwiązania w jedno i stworzyła pierwszego na świecie drona strażniczego, przeznaczonego do pilnowania posesji. W pełni autonomiczna maszyna jest częścią Home Awareness System, który składa się z trzech elementów.

Pierwszym są sensory wykrywające ruch. Czujniki zamaskowane są pod postacią ogrodowych świateł, więc mogą bez przeszkód monitorować aktywność na posesji. Są przy tym na tyle inteligentne, że odróżniają ludzi od zwierząt, więc unika się fałszywych alarmów. Dodatkowo każdy z nich możemy monitorować w czasie rzeczywistym na mapie, dzięki temu od razu wiemy w jakim miejscu posesji wykryto ruch.

Drugi element to dron strażniczy latający nad posesją, monitorujący ją za pomocą wbudowanej kamery wideo, z której możemy oglądać przekaz na żywo. Ostatni element systemu to stacja ładująca dla bezzałogowca. Jest w pełni wodoszczelna, więc zapewnia maszynie bezpieczny proces ładowania. Maszyna udaje się do niej samodzielnie, więc jest praktycznie bezobsługowa.

Nowy system Sunflower Labs pojawi się w sprzedaży w połowie bieżącego roku. Jego ostateczna cena będzie zależała od wybranego wyposażenia, a zaczyna się od 9950 dolarów. Nie jest to mała kwota, ale pamiętajmy, że jest to tylko jednorazowy wydatek, który pozwoli nam strzec domu przez lata.

dron strażniczy

Źródło

You may also like...