Akcje Facebooka poszły mocno w górę

Giełdowy debiut Facebooka był jedną z największych porażek ostatnich lat i wiele zbiorowych procesorów ze strony inwestorów, którzy poczuli się oszukani z powodu kursu akcji, który tuż po debiucie poleciał na łeb. Teraz jednak akcje znowu idą w górę.

Po niemal 14 miesiącach spadków, kurs akcji Facebooka znowu zwyżkuje i po raz pierwszy w historii przekracza już 40 dolarów. To naprawdę duży skok, tym bardziej, że jeszcze do niedawna akcje portalu społecznościowego kosztowały poniżej 30 dolarów. Wygląda jednak na to, że problemy portalu wynikające z niewielkich przychodów pochodzących z reklam na urządzeniach mobilnych, udało się wreszcie zażegnać i w drugim kwartale bieżącego roku, zwiększył je aż o 41 procent czyli o 656 milionów dolarów.

Niewątpliwie wpływ na wzrost kursu akcji miał raport ITG Research, w którym można przeczytać, że w trzecim kwartale bieżącego roku, przychód z rynku amerykańskiego wyniesie aż 920 milionów dolarów.

Wygląda na to, że Facebook powoli staje się naprawdę łakomym kąskiem dla inwestorów i to takim, który może przynieść realną wizję zysków.

Źródło: CNET.com

You may also like...