No Man’s Sky straciło 90% graczy

No Man’s Sky, nowy tytuł studia Hello Games, był najbardziej wyczekiwaną produkcją tego roku. Okazuje się jednak, że po raz kolejny produkt nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań.

Wydana kilka dni temu gra No Man’s Sky miała być wielkim hitem. 18 trylionów planet do odwiedzenia pobudzało wyobraźnię i dawało nadzieję na setki godzin ciekawej zabawy.Po raz kolejny okazało się jednak, że twórcy zupełnie nie spełnili oczekiwań grających. Z najnowszych danych wynika, że zaledwie po dwóch tygodniach od premiery, tytuł w przypadku wersji pecetowej stracił 90% graczy. W momencie premiery No Man’s Sky mogło pochwalić się na Steamie liczbą 212 620 grających i dzięki temu miało najlepszy debiut ze wszystkich gier wydanych w tym roku.

Niestety w niecałe dwa tygodnie od pojawienia się tytułu w sklepach, liczba graczy drastycznie spadła i według SteamSpy oraz SteamDB zmniejszyła się aż o 90 procent. Obecnie jest około 22 tysięcy. Sprzedaż gry także spadała i już w drugim tygodniu była niższa aż o 81%.

Powód odpływu graczy jest prozaiczny, No Man’s Sky jest po prostu nudne. Poza eksploracją planet nie oferuje nic interesującego, żadnej większej przygody, żadnych atrakcji, tylko piękne krajobrazy i muzyczka. Wygląda więc na to, że gra zapowiada się na największą klapę tego roku. Poniżej możecie zobaczyć gameplay z tej niezbyt udanej produkcji.

Źródło: Steamspy.comYou may also like...