Google z własną firmą taksówkarską?

Google stale uruchamia nowe przedsięwzięcia przynoszące mu kolejne miliony dolarów zysku. Niedawno pisałem o próbie komercjalizacji wzajemnej, bezinteresownej pomocy, a teraz koncern ma plan stworzenia własnej firmy taksówkarskiej.

Nie liczcie jednak na to, że dzięki temu będzie praca dla kierowców, ponieważ Google ma nieco inną wizję korporacji taksówkarskiej, gdzie jeździć mają autonomiczne samochody.

Amerykański od jakiegoś czasu pracuje nad własnym pojazdem, który nie potrzebuje kierowcy i uważa, że zbliża się czas komercjalizacji tej technologii. Firma jednak nie chce nawiązywać współpracy z koncernem motoryzacyjnym i zamiast tego chciałaby samodzielnie zbudować samochód, dlatego prowadzi rozmowy z producentami, którzy zrobią to dokładnie według dostarczonej im specyfikacji.

Takie auto nie byłoby jednak dostępne na rynku dla indywidualnego klienta, lecz zamiast tego posłużyłoby do stworzenia zrobotyzowanych taksówek, które samodzielnie podejmowałyby pasażerów, dostarczając ich w miejsce przeznaczenia.

Pytanie tylko czy pasażerowie nie baliby się jeździć z takimi automatycznymi taksówkami. Ich zaletą byłby bez wątpienia całkowita uczciwość przejazdu, a więc brak przerobionych liczników, wożenie zawsze najkrótszą trasą, oraz wyeliminowanie naciągania osób zamroczonych alkoholem. Jednak na drodze sytuacja potrafi zmieniać się tak dynamicznie, że komputer mógłby nie nadążyć z reakcjami.

Źródło: Theverge.com

You may also like...