Google Earth wzbogacone o zdjęcia użytkowników

Google postanowiło usprawnić swą flagową usługę Google Earth. Wzbogaciło ją o możliwość prezentowania zdjęć zrobionych przez użytkowników.

Google Earth to jedna z najpopularniejszych usług koncernu Google, która już od kilku lat bez ruszania się z fotela, pozwala nam zwiedzać popularne miejsca na świecie.

Dotychczas materiały do niej produkowane były przez sam koncern, ale teraz usługa została wzbogacona o nową funkcję. Są nią zdjęcia użytkowników, które dokładniej prezentują daną atrakcję turystyczną. Wystarczy tylko na naszym smartfonie z Androidem lub iOS włączyć aplikację Google Earth i zaznaczyć odpowiednią opcję.

Wówczas po przybliżeniu obrazu danej lokalizacji, na mapie automatycznie zostaną zaprezentowane jej zdjęcia wykonane przez użytkowników. Wystarczy kliknąć na któreś, a zostanie ono powiększone, pozwalając nam lepiej przyjrzeć się różnym atrakcjom turystycznym.

Funkcja działa w oparciu o uczenie maszynowe, które odpowiednio dobiera fotografie do określonych lokalizacji. Natomiast same zdjęcia zostały wyciągnięte z milionów fotek udostępnionych przez użytkowników w Google Maps oraz innych miejscach.

Każdego dnia dodawane są nowe zdjęcia, więc możemy tam zaglądać częściej, by jeszcze dokładniej zapoznać się z danym miejscem.

Google Earth

Źródło: Blog.google

You may also like...