Google Glass wzbudza coraz więcej obaw

Coraz więcej mówi się obawach związanych z naruszaniem prywatności przez Google Glass. Ta kwestia wzbudza już nie tylko obawy samych konsumentów, lecz także organizacji stojących na straży poszanowania prywatności, które kwestionują politykę Google.

Organizacje z Kanady, Meksyku, Izraela, Szwajcarii, Unii Europejskiej, a także Australii oraz Nowej Zelandii, skierowały do Google list otwarty, w którym domagają się odpowiedzi na szereg pytań związanych z nowinką technologiczną kalifornijskiego koncernu.

List zaadresowany bezpośrednio do Larry Page’a, prezesa Google, porusza temat ochrony prywatności wynikającej z możliwości nagrywania obrazu przez kamerę zainstalowaną w Google Glass, oraz obecnie rozwijanych aplikacji. Sygnatariusze listu otwartego proponują szefowi koncernu spotkanie oraz domagają się możliwości osobistego przetestowania urządzenia, by przekonać się, czy ich obawy nie są przypadkiem prawdziwe.

Warto dodać, że nie tylko oni obawiają się, że Google Glass może naruszać prywatność. W ubiegłym miesiącu amerykański kongres domagał się od Google odpowiedzi w tej samej sprawie.

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...