Interaktywna mapa popularności poszczególnych smartfonów

Nie musicie się już zastanawiać, który z nowoczesnych smartfonów dominuje na amerykańskim rynku. By się tego dowiedzieć, wystarczy teraz skorzystać z interaktywnej mapy stworzonej przez Erica Fischera.

Fischer, wspólnie z MapBox oraz Gnip, opracował interaktywną mapę, pokazującą który ze smartfonów jest obecnie najchętniej używany.

Mapa powstała z danych geolokacyjnych wyciągniętych z 3 miliardów tweetów zamieszczanych przez użytkowników telefonów. Później wyniki zostały podzielone na iPhone’y, urządzenia z Androidem, BlackBerry oraz pozostałe i w efekcie powstała mapa pokazująca zagęszczenie poszczególnych urządzeń w amerykańskich miastach.

Widać na niej, że iPhone jest najpopularniejszy w Nowym Jorku oraz San Francisco, jednak sprzęt z Androidem jest chętniej wykorzystywany przez mieszkańców mniejszych miast, jak Memphis, Tennessee oraz Wichita.

Oczywiście nie wszystkie tweety zawierają dane geolokacyjne, a poza tym istnieje spora liczba użytkowników smartfonów, którzy nigdy nie korzystali z tego portalu. Jednak próbka wielkości 3 miliardów jest na tyle duża by pokazać który model telefonu jest najchętniej używany.

A dodam jeszcze, że mapa nie ogranicza się tylko do USA i pozwala też podejrzeć preferencje sprzętowe mieszkańców Londynu oraz Tokyo.

Źródło: Mapbox.com

You may also like...