Majowa poprawka bezpieczeństwa dostępna na smartfony Samsunga

Samsung udostępnił swym smartfonom majową poprawkę bezpieczeństwa. Jak zwykle zawiera szereg poprawek do luk w systemie bezpieczeństwa oprogramowania.

Samsung udostępnił swym smartfonom najnowszy, majowy pakiet poprawek i łatek, które koncern Google przygotował dla platformy Android. Użytkownicy sprzętu koreańskiej marki mogą już go pobrać i zainstalować w swych urządzeniach.

Pakiet dostarcza przede wszystkim łatki dla trzech krytycznych luk w systemie Android. Zawiera również kilkanaście poprawek dla luki w zabezpieczeniach o mniejszym poziomie zagrożenia dla użytkownika.

To jeśli chodzi o system operacyjny, natomiast producent smartfona dołożył dodatkowe 23 łatki do różnego rodzaju luk obecnych w firmowym oprogramowaniu. Poprawki obejmują instalację dowolnej aplikacji w Knox Core, obejście uwierzytelniania w S Secure, przekierowanie w bezpiecznym folderze i inne.

Pamiętajmy rzecz jasna o tym, że Samsung udostępnia comiesięczne aktualizacje etapami, więc nie w każdym kraju pojawiają się równocześnie. Jeśli nie otrzymaliście jeszcze powiadomienia, to warto ręcznie sprawdzić w ustawieniach telefonu czy da się ją już pobrać.

Samsung

Źródło

You may also like...