YouTube ułatwi kupowanie promowanych produktów

YouTube zapowiedziało nowe podejście do reklam, ułatwiające robienie zakupów na tej platformie. Dzięki temu będzie można znacznie wygodniej nabyć promowany produkt.

YouTube to wprawdzie największy na świecie serwis z filmami, ale nie można też zapomnieć, że jest to również platforma handlowa. W trakcie wyświetlanych tam treści pojawiają się reklamy różnego rodzaju produktów, które widzowie mogą oczywiście zakupić.

Dotychczas nie było to jednak łatwe, gdyż wymagało ręcznego wejścia na stronę sklepu lub producenta. Portal zapowiedział jednak nowe podejście do reklam, które znacznie ułatwi dokonywanie zakupów. Jest to interaktywne doświadczenie, które za pomocą jednego przycisku, pozwoli uzyskać więcej informacji o produkcie widocznym na ekranie telewizora, a także nabyć go.

YouTube

Nowy format reklam zaprojektowano tak, aby w widoczny sposób wyświetlać przycisk umożliwiający działanie, zawierający łącze prowadzące do witryny. Oglądając taką reklamę na ekranie telewizora ujrzymy przycisk “wyślij do telefonu”, a także przycisk “pomiń reklamę”. Umożliwią one bezpośrednie przesłanie linka do telefonu. Kiedy już to zrobimy, będziemy mogli kliknąć w telefonie na otrzymany link. A następnie dokonać zakupu promowanego w ten sposób produktu.

YouTube

Portal zapewnia, że jest to dopiero pierwszy krok wysiłkach zmierzających do wprowadzenia interaktywnych reklam. Obiecuje również, że nowa funkcja jeszcze w tym roku pojawi się na całym świecie, choć nie podaje dokładnej daty.

Źródło

You may also like...