Google inwestuje miliard dolarów w nową siedzibę

Sony wyprzedaje swe siedziby, tymczasem Google buduje właśnie nową. Siedziba główna stanie w Londynie i będzie kosztowała ponad miliard dolarów.

Google to obecnie jedna z najbogatszych firm. Co więcej, w odróżnieniu np. od Facebooka, którego wartość jest iluzoryczna i bazuje wyłącznie na kursie akcji. Google zarabia duże pieniądze i dysponuje gigantycznymi rezerwami finansowymi, szacowanymi na około 50 miliardów dolarów.

Cześć z nich zostanie wydana na zbudowanie zupełnie nowej siedziby głównej, która stanie w Londynie. Koncern już zakupił działkę o powierzchni 2,4 akra i wkrótce rozpocznie się budowa. Co prawda oficjalnie nie ujawniono ile zapłacono za ziemię, lecz Reuters, powołując się na własne źródła w firmie z Mountain View twierdzi, że Google zainwestuje w projekt około 1,04 miliarda dolarów. Prace zakończą się w 2016 i prognozuje się, że do tego czasu wartość nowej siedziby wzrośnie do 1,6 miliarda dolarów. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, a konstrukcja liczyć ma siedem pięter i zaoferuje około 10,000 m2 powierzchni biurowej.

Budowa oczywiście ma związek z podatkami. Jak wiadomo Google płaci je w rajach podatkowych. Firma ma nadzieję, że tak duża inwestycja w gospodarkę Wielkiej Brytanii, obłaskawi nieco skarbówkę.

Źródło: Guardian.co.uk

You may also like...