Google załatało groźną lukę w przeglądarce Chrome

Google wypuściło właśnie najnowszą aktualizację do przeglądarki Chrome. Przynosi łatki do trzech luk w zabezpieczeniach, a jedna dotyczy groźnej luki zero-day.

Google stara się dbać o bezpieczeństwo użytkowników korzystających z internetu za pośrednictwem przeglądarki Chrome. Amerykański koncern wypuścił właśnie najnowszą aktualizację do tej aplikacji, która przynosi łatki do trzech luk w zabezpieczeniach. Jedna z nich jest szczególnie poważna, gdyż likwiduje tzw. lukę zero-day.

Tego typu luki są wyjątkowo groźne, gdyż dotyczą najnowszych odkryć, których dotąd nie opublikowano. Oznacza to, że nie można się przed nimi chronić, dlatego są niezwykle cenne dla wszystkich hakerów.

Odkrywcą luki o nazwie CVE-2020-6418 jest członkini zespołu Google ds. analizy zagrożeń, a udało się ją wykryć 18 lutego. Wspomniany błąd umożliwiałby hakerom uruchamianie w aplikacji nieograniczonego kodu, co dawałoby im spore możliwości. Pozwalałby m.in., wykradać hasła, które wykorzystujemy do logowania w różnego rodzaju usługach, w tym także do bankowego konta. Innymi słowy, stanowił spore zagrożenie.

Wszystkie luki przestaną być jednak groźne, gdy zaktualizujemy naszą przeglądarkę do wersji 80.0.3987.122.. Warto więc zrobić to jak najszybciej, gdyż w ten sposób zmniejszamy zagrożenie dla naszego komputera. Dodam jeszcze, że na razie aktualizację udostępniono dla platform Mac, Windows oraz Linux. Nie wiemy natomiast kiedy poprawka pojawi się dla mobilnej wersji Chrome.

Chrome

Źródło

You may also like...