Google Maps oferuje ułatwienia dla biznesu. W aplikacji pojawił się komunikator

Google Maps wciąż się rozwija, wprowadzając nowe funkcje dla użytkowników. Kolejną nowością są opcje dla biznesu, ułatwiające kontakt z przedsiębiorcą za pomocą wbudowanego komunikatora.

Aplikacja Google Maps już od dawna jest podstawowym narzędziem do nawigacji, wykorzystywanym przez miliony osób. To jednak tylko jedna z wielu funkcji oferowanych przez tę aplikację, gdyż Google nieustannie wzbogaca ją o nowe możliwości. Najnowszą zmianą wprowadzoną do flagowej usługi, jest komunikator umożliwiający kontakt z przedsiębiorcą.

Nowe narzędzie to kolejna zmiana ułatwiająca znalezienie interesującego nas sklepu, restauracji czy też warsztatu samochodowego. Dzięki komunikatorowi, nie musimy już telefonować do firmy, by uzyskać potrzebne informacje. Pytania możemy bowiem zadawać bezpośrednio z poziomu aplikacji, mogąc w ten sam sposób złożyć np., zamówienie, zapytać czy sklep odzieżowy ma interesujący nas kolor kurtki itp.

Oczywiście trzeba pamiętać, że nie z każdą firmą będzie można skontaktować się w ten sposób. Wprawdzie sama opcja dostępna jest na całym świecie, to przedsiębiorstwo musi zgodzić się na taką formę kontaktu. Jeśli zgodę wyrazi, wówczas w szczegółowych informacjach na temat firmy, pojawi się dodatkowy przycisk umożliwiający skorzystanie z komunikatora.

Aplikacja będzie też zapisywać historię naszej komunikacji z wszystkimi firmami. Dzięki temu będzie można łatwiej dochodzić swych racji, gdyż np., otrzymamy inny produkt niż zamawialiśmy.

Nowa funkcja Google Maps jest już dostępna dla użytkowników platform Android oraz iOS.

Google Maps

Źródło: Blog.google

You may also like...