Google Maps dostał nowy przycisk szybkiego dostępu

Google nieustannie usprawnia swą popularną aplikację Google Maps, ułatwiając korzystanie z niej milionom posiadaczy smartfonów. Kolejną nowością usprawniającą działanie jest przycisk szybkiego dostępu.

Dedykowane nawigacje GPS praktycznie odeszły już do lamusa, gdyż wiele osób korzysta obecnie ze smartfonów. Te urządzenia są znacznie bardziej użyteczne, mają na bieżąco aktualizowane mapy, a poza tym oferują wiele innych funkcji.

Jedną z najpopularniejszych aplikacji używanych podczas podróży jest niewątpliwie Google Maps. To narzędzie, które przez kilka lat rozwoju stało się niezwykle użyteczne, zaś twórcy nieustannie dbają o poprawę jego funkcjonalności. Właśnie wzbogacono je o kolejny element w postaci nowego przycisku szybkiego dostępu.

Pozwala on błyskawicznie dostać się do lokalizacji do których przypisaliśmy adresy naszego domu oraz miejsca pracy. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik będzie mógł szybko wybrać trasę do jednego z tych miejsc, bez względu na to gdzie się aktualnie znajduje. Oczywiście można to samo zrobić za pomocą komendy głosowej, ale jeśli nie mamy akurat możliwości skorzystania z niej, nowy przycisk może być bardzo przydatny.

Przycisk zlokalizowany jest na dole ekranu i zawiera dwie ikonki: domu oraz walizki. Wybranie któregoś z nich automatycznie wyznaczy trasę do domu lub miejsca w którym pracujemy. Obok każdego z nich jest dodatkowo informacja o czasie, jaki zajmie nam dotarcie do któregoś z miejsc.

Nowa opcja nie jest na razie dostępna dla wszystkich posiadaczy smartfonów i testują ją obecnie wybrane osoby.

Google Maps

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...