Dzięki nowej technologii Samsung Gear S4 dostanie większą baterię

Samsung od jakiegoś czasu pracuje nad nowym modelem smartwatcha, który wprowadzi na rynek równolegle z Galaxy Note 9. Najnowsze przecieki są dobrą wiadomością dla przyszłych użytkowników Samsung Gear S4, gdyż mówią, że dostanie znacznie większą baterię niż poprzedni model.

Smartwatche stają się coraz bardziej zaawansowanymi urządzeniami, oferującymi szeroki zakres funkcji. Niestety w parze z rozwojem możliwości tego sprzętu, nie idzie kwestia zasilania. Niewielkie rozmiary nie pozwalają bowiem włożyć większych akumulatorów, więc trzeba je ładować niezwykle często.

Być może nieco lepszy pod tym względem będzie nadchodzący Samsung Gear S4. Nowy smartwatch prawdopodobnie pojawi się w sprzedaży już tego lata, gdyż producent chce go wprowadzić na rynek równocześnie z Galaxy Note 9. Najnowsze przecieki na jego temat, mówią jednak o zupełnie nowej technologii, która pozwoli umieścić w nim większy akumulator.

Ice Universe donosi bowiem, że Samsung zamierza zastosować nowy proces produkcji o nazwie Panel Level Packaging. Jest to technologia umożliwiająca upakowanie na płycie głównej większej liczby podzespołów. Zapewni to nie tylko oszczędności w zakresie kosztów produkcji, ale też więcej wolnego miejsca w obudowie sprzętu. Producent ponoć zamierza je wykorzystać, instalując w sprzęcie większą baterię.

Samsung Gear S4 byłby pierwszym smartwatchem, w którym nowa technologia zostanie komercyjnie wykorzystana. Nie wiadomo jednak jak dużą baterię uda się dzięki temu upakować w nowym zegarku.

Samsung Gear S4

Źródło: Weibo.com

You may also like...