Google Maps daje większą kontrolę nad własnymi listami

Najnowsza aktualizacja do Google Maps, wprowadza do aplikacji kilka zmian. Tym razem skupiają się na listach odwiedzanych miejsc, umożliwiając lepsze nimi zarządzanie.

Aplikacja Google Maps początkowo pełniło funkcję wyłącznie nawigacji GPS, która szybko i sprawnie prowadziła nas do punktu docelowego. Z czasem jednak narzędzie tak się rozrosło, że obecnie prezentacja drogi do celu jest tylko jedną z funkcji i wcale nie najważniejszą. Amerykańska firma wciąż dodaje bowiem do swego produktu nowe funkcje rozszerzające jego możliwości i właśnie dodała kolejne.

Jedną z funkcji oferowanych przez aplikację jest tworzenie listy ulubionych miejsc, które mogą być prywatne lub udostępniane przyjaciołom. Inżynierowie Google ciągle udoskonalają tę funkcję, ale teraz udostępnili kolejną aktualizację, która dodatkowo rozszerza jej możliwości.

Usprawniono bowiem funkcję dodawania notatek do list, a oprócz tego są one obecnie bardziej widoczne. Mamy dzięki temu zdecydowanie wygodniejszy dostęp do stworzonego komentarza i możemy go łatwiej edytować. Zmiana pozwala także wybrać własne zdjęcie dla każdego z miejsc zapisanych na liście. W ten sposób łatwiej przypomnimy sobie dlaczego chcieliśmy odwiedzić daną lokalizacje, jeśli np., umieścimy zdjęcie charakterystycznej rzeźby lub smacznego posiłku.

Dodatkową możliwością jest ręczna reorganizacja listy. Innymi słowy możemy ją ustawić w takiej kolejności w jakiej nam to pasuje, zamiast zdawać się na algorytm.

Wszystkie zmiany wprowadzono po stronie serwerów, więc użytkownik nie musi niczego na swój telefon pobierać. Wystarczy że uruchomi aplikacje i już może korzystać z nowych funkcji.

Google Maps

Źródło: Slahsgear.com

You may also like...