Google Maps na iOS pokaże nam korki

Użytkownicy iPhone’ów korzystający z usługi Google Maps zyskali nową funkcję. Google udostępniło im nowy widget o nazwie Nearby Traffic, który pokazuje natężenie ruchu w pobliżu.

Wybierając się do pracy, szkoły lub na ważne spotkanie, na które musimy szybko dotrzeć, wolelibyśmy nie stać w korkach. Tymczasem w dużych miastach są one stałym widokiem, więc bardzo trudno je ominąć.Na szczęście jest jeszcze usługa Google Maps, która nas przed korkami uchroni. Użytkownicy platformy iOS otrzymali właśnie zupełnie nowy widget Nearby Traffic. Jak sugeruje jego nazwa, jest to funkcja, która na bieżąco informuje użytkownika o natężeniu ruchu samochodowego w jego lokalizacji.

Widget nie tylko informuje o korkach, ale też wskazuje na ich wielkość, dostarczając odpowiednie opisy, które pozwalają się zorientować, czy możemy w miarę szybko przejechać trasę, czy też powinniśmy poszukać jakiegoś objazdu.Jeśli nie posiadacie jeszcze na Waszych iPhone’ach zainstalowanej aplikacji Google Maps, to znajdziecie ją w iTunes App Store.

Źródło: Apple.com

You may also like...