Google Maps ułatwi spotkania z przyjaciółmi

Google chce nam ułatwić spotkana z przyjaciółmi. Zaimplementowało więc do usługi Google Maps nową funkcję, która pozwoli sprawniej dogadać się w różnych sprawach.

Każdy z nas ma inny gust i preferencje smakowe, więc wybierając się z przyjaciółmi na wspólną kolację, czasem ciężko jest zdecydować do którego lokalu powinniśmy iść. Google postanowił więc wyciągnąć do nas pomocną dłoń i zapowiedziało funkcję, która powinna w takich sytuacjach bardzo pomóc.

Funkcja nazywa się “Zdecyduj z przyjaciółmi” i została zaimplementowana do Google Maps. Nowa opcja nie jest tak dużą niespodzianką, gdyż zapowiedziano ją już kilka miesięcy temu, podczas konferencji Google I/O. A jak nowa funkcja działa i jakie może przynieść nam korzyści?

Pozwala stworzyć listę miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić, a później możemy udostępnić je naszym przyjaciołom. Następnie propozycje poddawane są głosowaniu przez każdego członka grupy. A te, które otrzymają najwięcej głosów, zostają potem wykorzystane jako miejsce docelowe kolejnego spotkania, wspólnych wakacji itp. Funkcja jest więc niezwykle prosta w użyciu i może być bardzo użyteczna, pozwalając uniknąć kłótni i straty czasu przy wyborze baru lub restauracji.

Nowa opcja jest obecnie udostępniana użytkownikom wraz z kolejną aktualizacją aplikacji. Oznacza to, że chwilę potrwa zanim będzie można z niej skorzystać we wszystkich krajach. Trudno jednak powiedzieć dokładnie ile to potrwa, więc musimy uzbroić się w cierpliwość.

Google Maps

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...