Nowa funkcja Google Maps ostrzeże przed nieuczciwym taksówkarzem

Google Maps otrzyma wkrótce nową funkcję, przydatną osobom korzystającym z taksówek. Aplikacja ostrzeże użytkownika, gdy taksówkarz spróbuje go naciągnąć jadąc okrężną trasą.

Na przestrzeni lat niejednokrotnie słyszeliśmy historie o taksówkarzach naciągających swych klientów poprzez jazdę okrężną trasą. Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy tak postępują, jednak wszędzie znajdziemy czarne owce, próbujące dorobić sobie w nieuczciwy sposób. Ich ofiarami często padają turyści, którzy nie znają miasta, więc nawet się nie zorientują gdy kurs wydłuży się kilkukrotnie.

Na szczęście Google wyciąga do takich osób pomocną dłoń i wprowadza do Google Maps funkcję, która ochroni ich przed oszustwem. Popularna aplikacja do nawigacji będzie w tle śledziła trasę, którą przemieszcza się taksówka. Następnie ostrzeże użytkownika jeśli kierowca spróbuje jechać okrężną drogą.

Aby skorzystać z funkcji, należy najpierw wprowadzić do niej miejsce docelowe. Wówczas aplikacja wyliczy najkrótszą trasę i powiadomi użytkownika, jeśli kierowca wydłuży ją o ponad 500 metrów. W ten sposób taksówkarz będzie miał pewne pole do manewru, gdy trzeba będzie ominąć korek, roboty drogowe itp.

Nowa funkcja będzie na początku udostępniona w Indiach. Ale niebawem powinna pojawić się także na innych rynkach. Wspomniana opcja może przydać się również samym kierowcom, którzy dzięki temu nie zgubią się podczas jazdy do wybranej lokalizacji.

Google Maps

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...